wtorek, 28 kwietnia 2015

Zygmunt Miłoszewski "Uwikłanie" [recenzja]

Nie jest dobrze, bo od lektury minęło trochę czasu. Za to nie było go na napisanie recenzji... Ale coś tam zapamiętałam :)

Uwaga, teraz będzie skomplikowana historia, jak trafiłam na tę książkę. Otóż na początku roku do kin trafił film "Ziarno prawy" na podstawie książki Miłoszewskiego. W myśl zasady "Najpierw ksiażka, później film" pożyczyłam od koleżanki i owo "Ziarno..." i "Uwikłanie", które jest pierwszą częścią trylogii. Z tym że pożyczyłam nieco za późno i przed obejrzeniem filmu nie zdążyłam przeczytać ani jednej ani drugiej części :). Ale teraz jestem już po lekturze obu i po kolei zamieszczę opinie.

wtorek, 21 kwietnia 2015

Szufladopółka na Cyplu, czyli Helbląg

Wywiało mnie na Hel. Co prawda tylko na weekend, ale jaki to był weekend... 
Na zaproszenie tamtejszego stowarzyszenia - Alternatywny Cypel, Alternatywny Elbląski Klub Literacki, do którego, jak pewnie wiecie, należę, pojechał prezentować się ze swoją twórczością.


Uzbrojeni w teksty o tematyce sztormowej, zapakowani w kilka samochodów ruszyliśmy w sobotę na Cypel. Zdjęciem z drogi już chwaliłam się na fejsie. Teraz czas na wrażenia. 

niedziela, 12 kwietnia 2015

Konkurs! Wygraj książkę "Zupa z pokrzyw, duch i tajemnica"

"Zupa z pokrzyw, duch i tajemnica" Izabeli Chojnackiej - Skibickiej to bardzo ważna dla mnie książka. Nie tylko dlatego, że jej autorką jest moja koleżanka :) Ale to pierwsza książka, którą objęłam szufladopółkowym patronatem. 
Z moją recenzją możecie zapoznać się TUTAJ. A teraz, skoro już wiecie, że warto ją przeczytać, zapraszam do konkursu.